زمان جاری : دوشنبه 07 خرداد 1403 - 10:16 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 128
نویسنده پیام
fatemeh1400 آفلاین


ارسال‌ ها41
عضویت28 /11 /1400
علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار


علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی

  • خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

  • مشکلات سیم کشی در ماشین لباسشویی

  • نصب نا درست ماشین لباسشویی

خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی
یکی از مهم ترین علل ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد. هیدروستات یکی از قطعات مهم و ضروری و حساس در ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه ی کنترل کردن سطح آب ورودی به درون ماشین لباسشویی را به عهده دارد. در صورت مشاهده ی ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، باید حتما هیدروستات توسط تکنسین بررسی شود. ممکن است هیدروستات بخاطر وجود آشغال، مسدود شده باشد و در نتیجه باعث ایجاد ارور PE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی دیده شود.
برای این منظور باید هیدروستات ماشین لباسشویی جدا شود و در صورت وجود کثیفی و یا انسداد، تمیز شود و مشکل انسداد بر طرف شود. همچنین علاوه بر تمیز کردن هیدروستات، باید لوله های متصل به هیدروستات نیز تمیز شود. گاهی ممکن است هدروستات و یا لوله های آن بخاطر وجود سختی آب، رسوب کنند و در نتیجه مسدود شوند. که در این صورت باید هیدروستات را تمیز کنید و رسوب را از بین ببرید. همچنین در صورتی که هیدروستات به درستی کار نکند و یا سفت شده باشد، باید آن را تعویض کنید.


خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
گاهی اوقات ممکن است که ارور PE هیچ ارتباطی با سوئیچ سطح آب یا هیدروستات نداشته باشد. و در واقع این ایراد بخاطر خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اتفاق افتاده باشد. که البته در بیشتر موارد علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر خرابی برد الکترونیکی می باشد. یکی از روش های بسیار ساده برای رفع ارور PE، جدا کردن ماشین لباسشویی از برق می باشد.
بنابراین بهتر است تا ماشین لباسشویی را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از برق جدا کنید و سپس دوباره ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید و چرخه ی شستشو را روشن کنید. با این کار احتمالا مشکل بر طرف می شود. اما در صورتی که ارور PE از ماشین لباسشویی پاک نشد، باید با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید. همچنین در صورتی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شکسته باشد و یا سوخته باشد، باید آن را تعویض کنید.

مشکلات سیم کشی در ماشین لباسشویی
یکی دیگر از علت های نمایش ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، مشکلات سیم کشی می باشد. سیم کشی های ماشین لباسشویی، بر اثر گذشت زمان، ممکن است شل شوند و یا آسیب ببینند و یا بسوزند. یکی از مهم ترین قسمت هایی که باید بررسی شود، سیم ها و اتصالات سیم های بین برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و هیدروستات می باشد، زیرا مشکل ارتباط بین سنسور فشار سطح آب و برد کنترل ماشین لباسشویی ال جی، می تواند باعث ایجاد این ارور شود.
همچنین ممکن است سیم کشی بین سوئیچ سنسور فشار سطح آب به برد الکترونیکی شل شده باشد. برای بررسی سیم کشی ماشین لباسشویی، می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید. در صورتی که سیم کشی بین سنسور فشار سطح آب به برد کنترل آسیب دیده باشد، باید آن را عوض کنید. این بررسی ها باید توسط تکنسین متخصص انجام شوند.
در برخی موارد کد خطای PE ممکن است به صورت تصادفی رخ داده باشد و علت این مسئله نیز بخاطر آسیب دیدگی سیم کشی داخل ماشین لباسشویی می باشد. و ممکن است این مشکل موقتی باشد و با خاموش و روشن کردن دستگاه این مشکل بر طرف شود. اما در صورتی که مشکل پا بر جا بود احتمالا سیم ها پیچ خورده اند و شما باید پیج خوردگی ها را بر طرف کنید و یا شاید مجبور باشید کابل ها را به طور کامل تعویض کنید. که تمام این مراحل و بررسی ها باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

نصب نا درست ماشین لباسشویی
گاهی اوقات ممکن است علت ارور PE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر نصب نا درست دستگاه باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی پر از آب می شود و دستگاه بلافاصله آب را تخلیه می کند، به احتمال قوی مشکل بخاطر نصب نا درست می باشد.
تخلیه دستگاه در قسمت پایین دستگاه قرار دارد، بنابراین در چنین صورتی آب خود به خود از دستگاه خارج می شود و وارد فاضلاب می شود و در نتیجه خطای PE ظاهر می شود. در چنین صورتی باید دستگاه حتما توسط تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود.مطلبی که مطالعه کردید از مجموعه مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان بوده است ، در صورت تمایل می توانید این مقاله را به طور کامل از طریق لینک زیر مطالعه کنید :


https://www.dibaposhtiban.ir/pe-error-washing-machine-lg/

همچنین اگر در خصوص تعمیر ماشین لباسشویی به مشاوره ی تخصصی و یا تعمیرکار ماشین لباسشویی نیاز دارید می توانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان در تماس باشید .

چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402 - 10:15
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :